Mountainboarden op De Schorre met bouwwetenschappen

Mountainboarden op De Schorre met bouwwetenschappen


Afgelopen vrijdag waren er herfsttochten. Dat doet onze school elk jaar omdat we het belangrijk vinden dat de leerlingen elkaar aan het begin van het schooljaar beter leren kennen. Vooral voor wie nieuw op onze school is, is dat een groot voordeel. De leerlingen worden op zo’n dag begeleid door de leerkrachten – meestal hun titularis – en ook dat is een voordeel. Zo leren ze de man of vrouw aan het bord kennen als ook maar gewoon een mens, iemand die naast hen eerder dan boven hen staat.
Tot de enkels de modder in?

Tot de enkels de modder in?


Er werd gebowld, gefietst, gezwommen, gesport, gewandeld, musea bezocht, honderdeneen activiteiten. Teveel om op te noemen.

Wij interviewden mevrouw van Sandy Van Wabeke, zij ging met de leerlingen van het derde jaar bouwwetenschappen naar De Schorre waar hen een heerlijke dag wachtte.

Hoe ging dat mevrouw Van Wabeke?

‘Zo leuk dat we eindelijk terug op uitstap konden met onze leerlingen. Ze hadden er enorm veel zin in. We gingen voor een dag in recreatiedomein De Schorre.’

Dat was een actieve dag?

‘Ja, dat kan je wel zeggen. Eerst verkenden we het Barrevoetspad. Dat we met straffe mannen op pad waren, bleek al snel: meteen kniehoog de modder in! Daarna zochten (en vonden) we de trollen van Tomorrowland. Een lange middagpauze was niet nodig. Onze leerlingen waren zo enthousiast dat ze meteen na de lunch direct enkele waterfietsen huurden. Die mannen hadden geen pauze nodig.’

En toen?

‘Toen gingen we verder de sportieve toer op: kubben, frisbeeën,… stilzitten stond niet op het programma. Als kers op de taart kregen de leerlingen een initiatie mountain-boarden, dan ga je met een gigantisch skateboard met een soort van mountainbike-achtige wielen de berg af. De instructeur was onder de indruk. Het duurde nog geen tien minuten eer onze leerlingen de deltaweide aan volle snelheid afzoefden.’

Echt?

‘Je had het moeten zien. Een schans plaatsen? Natuurlijk! Helemaal bovenaan starten? Geen probleem!’

Mevrouw Van Wabeke lacht.

Iedereen tevreden dus?

‘Ja hoor. En moe ook. Toen we de bus terug naar Hoboken namen dommelde her en der een leerling in.

Klinkt heerlijk!

‘Dat was het ook.’ 

Categories: Nieuws